Między słowami, między wierszami…

Zespół Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w poniedziałek, 18 grudnia 2018 r., gościł członków Koła Ełckich Poetów działającego przy Towarzystwie Miłośników Ełku.

Spotkanie było okazją do ponadpokoleniowej wymiany artystycznych doświadczeń. Młodzież wystawiła spektakl „Trędowaty, bo niekochany”, poeci – przeczytali swoje najlepsze wiersze.

Helena Brodowska, Józef Wajda, Sławomir Stankiewicz i Walentyna Mikuć tworzą od lat. Helena Brodowska pisze, śpiewa, maluje, udziela się społecznie.  Józef Wajda to miłośnik stylu Mickiewicza i kopalnia wiedzy o bitwach toczonych podczas wojny polsko- bolszewickiej. Sławomir Stankiewicz od kilku lat prowadzi bloga "Ełk stolica Mazur".  Z kolei Walentyna Mikuć ma dar ujmowania w poetyckiej formie  treści bardzo osobistych, jak też ogólnoludzkich przemyśleń.

Poeci chętnie zaprezentowali teksty zarówno  o tematyce świątecznej, jak i bardzo osobiste, przywołujące czasy, miejsca, ludzi i sprawy im bliskie kiedyś i dzisiaj.

To przedświąteczne spotkanie przygotowane przez szkolnych wolontariuszy kolejny raz  przypomniało, że wspólne pasje mogą łączyć pokolenia, że czas wolny może być twórczo spędzony, że można „przeżyć swoje życie” bez komórki i Internetu, ale z innymi o podobnej wrażliwości. Z tego powodu  nasi uczniowie chętnie  angażują się w wiele projektów: #Razem Na Święta, Pola Nadziei, „Przeżyj swoje życie”.

Opublikowano: 20 grudnia 2018 11:26