Uczniowie o potrzebach komunikacyjnych

 (link otworzy duże zdjęcie)

Rok szkolny 2019/2020 w szkołach ponadpodstawowych rozpocznie więcej uczniów niż zwykle, ponieważ reforma wprowadzana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dubluje roczniki absolwentów III klasy gimnazjum i VIII szkół podstawowych w rekrutacji do klas I następnego etapu obowiązkowej edukacji.

Podwójny nabór do klas I szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Ełcki wywołuje potrzebę sprostania różnorodnym problemom. Jak zwykle z troską i odpowiedzialnością samorząd powiatowy wyprzedza spodziewane perturbacje, niwelując spodziewane niedogodności  dla uczniów. Przygotowano podwójną liczbę miejsc w szkołach – oddzielnie dla uczniów po gimnazjum i szkole podstawowej. Każdy uczeń ma identyczne szanse na dostanie się do wymarzonej szkoły, jak wtedy, gdyby nie było podwójnego naboru. Uczniowie otrzymają szczegółowe informacje o ofercie edukacyjnej – jedni po III klasie gimnazjum o 3-letnim liceum, 4-letnim technikum i 3-letniej szkole branżowej I stopnia, a drudzy po VIII klasie szkoły podstawowej o 4-letnim liceum, 5-letnim technikum i 3-letniej szkole branżowej I stopnia.

Powiat Ełcki i Miejski Zakład Komunikacji w Ełku prowadzą badanie ankietowe zwiększonych potrzeb transportowych uczniów z podwójnego naboru – klas III gimnazjum i klas VIII szkoły podstawowej, którzy od września 2019 roku rozpoczną naukę w ełckich szkołach ponadpodstawowych mających swoje siedziby w odleglejszym rejonie Ełku. Dotychczas w większości do szkoły podstawowej chodzili pieszo, jeżeli uczęszczali do podstawówki w swoim rejonie. Teraz stając się jeszcze bardziej samodzielnymi mogą skorzystać z transportu zbiorowego na terenie miasta i okolic.

Wyniki ankiety Uczniowie o potrzebach komunikacyjnych pomogą stworzyć bezpieczne warunki dojazdu do szkoły i powrotu do domu autobusami MZK, zgodnie z potrzebami uczniów. Badanie prowadzone jest przez specjalistów z MZK i Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Ełku.

W sukurs planowaniu dojazdu do przyszłej szkoły przychodzi aplikacja mobilna „Ełk, Mazury, Pojezierze Ełckie” dofinansowana przez Powiat Ełcki i inne samorządy. Na jej podstawie, oprócz walorów turystycznych czy kulturalnych powiatu ełckiego, można określić dogodne połączenia MZK.

Nabór do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Ełcki odbędzie się drogą elektroniczną. Uczniom życzymy powodzenia w nauce i na egzaminach. Do zobaczenia w szkołach powiatowych.

 

Opublikowano: 07 marca 2019 11:21

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 173

Starostwo Powiatowe w Ełku

Realizacja: IDcom-jst.pl