Młodzież wybierała przyszłość

Już po raz drugi uczelnie zaprezentowały się podczas targów edukacyjnych szkół wyższych, które odbyły się w Zespole Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku.

Pełna informacja o uczelni zgromadzona w jednym miejscu i czasie pozwoliła młodym ludziom, a w szczególności uczniom klas maturalnych, wybrać odpowiednią szkołę wyższą oraz sprecyzować kierunek dalszego kształcenia. Na stoiskach można było uzyskać komplet niezbędnych informacji o danej uczelni, sposobach rekrutacji, a także kosztach kształcenia.

W targach uczestniczyły m.in.: Uniwersytet w Białymstoku, Politechnika Białostocka, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku filia w Ełku, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy filia w Ełku, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Suwałkach, Niepaństwowa Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Białymstoku, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

Na koniec targów wicestarosta ełcki Robert Dawidowski wręczył puchar za najciekawszą prezentację uczelni, który w tym roku powędrował do Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Targi odbyły się pod honorowym patronatem starosty ełckiego Marka Chojnowskiego.

Opublikowano: 07 marca 2019 13:25