Rywalizowali o miano najlepszych

 (link otworzy duże zdjęcie)

Pod hasłem „Ełckie Ergowiosła 2019” odbyły się mistrzostwa szkół z terenu powiatu ełckiego na ergometrze wioślarskim. 

Do rywalizacji stanęli uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Mimo iż ergometry wioślarskie to bardzo wymagające urządzenia, w dalszym ciągu do zawodów zgłasza się duża liczba chętnych. Oprócz rywalizacji indywidualnej odbyły się również zawody drużynowe.

Lista zwycięzców mistrzostw szkół z terenu powiatu ełckiego na ergometrze wioślarskim:

Szkoły Podstawowe kategoria Dziewczęta
1.Szkoła Podstawowa nr 2-czas 8:35,0 s
2.Szkoła Podstawowa nr 6-czas 8:35,8 s
3.Szkoła Podstawowa nr 9-czas-9:24,2 s

Indywidualnie Dziewczęta
1.Kowalczyk Aleksandra SP 6-czas 2:04,5 s
2.Podgórska Aurelia SP 2-czas 2:05,5 s
3.Pach Marta SP 2-czas 2:09,3 s

Szkoły Podstawowe kategoria Chłopcy
1.Szkoła Podstawowa nr 4-czas 7:53,1 s
2.Szkoła Podstawowa nr 9-czas 7:59,7 s
3.Szkoła Podstawowa nr 6-czas 8:03,1 s
4.Szkoła Podstawowa nr 2-czas 8:11,6 s

Indywidualnie kategoria Chłopcy
1.Kamiński Bartłomiej SP 9-czas 1:48,9 s
2.Redlin Maciej SP 4-czas 1:49,1 s
3.Kitlas Szymon SP 2-czas 1:50,8 s

Szkoły Podstawowe klasy 7,8 oraz Gimnazjalne kategoria Dziewczęta
1.Szkoła Podstawowa nr 3-czas 7:04,7 s
2.Szkoła Podstawowa nr 2-czas 7:27,2 s
3.Szkoła Podstawowa nr 6-czas  8:03,8 s
4.Szkoła Podstawowa nr 4-czas 5:54,1(suma 3 czasów)
5.Szkoła Podstawowa nr 9-czas 6:03,5 s(suma 3 czasów)

Indywidualnie Dziewczęta
1.Żukowska Maria SP 3-czas 1:39,2 s
2.Perczak Kalina SP 3-czas 1:43,7 s
3.Kosiorek Aleksandra SP 3-czas 1:45,4 s

Szkoły Podstawowe klasy 7,8 oraz Gimnazjalne kategoria Chłopcy
1.Szkoła Podstawowa nr 3-czas 5:52,4 s
2.Szkoła Podstawowa nr 6-czas 6:23,5 s
3.Szkoła Podstawowa nr 2-czas 6:27,7 s
4.Szkoła Podstawowa nr 9-czas 6:43,6 s
5.Szkoła Podstawowa nr 4-czas 7:23,1 s

Indywidualnie Chłopcy
1.Seroka Dawid SP 3-czas 1:26,6s
2.Chrościelewski Dawid SP 3-czas 1:27,2 s
3.Redlin Rafał SP 3-czas 1:28,9 s

Szkoły Ponadgimnazjalne kategoria Dziewczęta
1.I Liceum Ogólnokształcące czas 7:19,6 s

2.Zespół Szkół nr 5 czas 7:25,6 s

3.Zespół Szkół nr 2 czas 7:32,0 s

4.Centrum Edukacji Mundurowej czas 7:44,2 s

5.Zespól Szkół nr 6 czas 8:18,9 s

6.Zespół Szkół nr 1 czas 8:26,0 s

7.Zespół Szkół Sportowych czas 2:06,2 s(startowała 1 osoba)

Indywidualnie dziewczęta
1.Jurewicz Martyna I LO-czas 1:41,3 s

2.Krystochowicz Adrianna ZS 2- czas 1:46,9 s

3.Pawełkowska Karolina ZS 2-czas 1:48,5 s


Szkoły Ponadgimnazjalne kategoria Chłopców
1.Zespół Szkół nr 5 czas 5:54,4 s
2.I Liceum Ogólnokształcące czas 6:02,8 s
3.Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych czas 6:04,8 s
4.Zespół Szkół nr 2 czas 6:14,6 s
5.Zespól Szkół nr 6 czas 6:17,9 s
6.Zespół Szkół Sportowych czas 6:29,4 s
7.Centrum Edukacji Mundurowej czas 6:38,3 s
8.Zespól Szkół nr 1 czas 5:00,2 s(suma 3 czasów).

Zawody zostały współfinansowane z budżetu powiatu ełckiego.

 

 

 

 

 

Opublikowano: 18 marca 2019 13:00

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 247

Starostwo Powiatowe w Ełku

Realizacja: IDcom-jst.pl