Poeci pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny

Aleksandra Kulesza z Zespołu Szkół nr 5 im. K. Brzostowskiego w Ełku laureatką nagrody specjalnej Senator Rzeczypospolitej Polskiej.

W oleckim Regionalnym Ośrodku Kultury „Mazury Garbate” odbył się finał XV Regionalnego Konkursu Recytatorskiego im. Wacława Klejmonta „Poeci pogranicza Warmii, Mazur i Suwalszczyzny”. W zmaganiach recytatorskich wzięła udział rekordowa liczba 64 uczestników. Startowali oni w czterech kategoriach wiekowych. Każdy z nich recytował wiersze regionalnych poetów.

Uczennica Zespołu Szkół nr 5 w Ełku, Aleksandra Kulesza z klasy 2R, recytowała wiersz Marii Zientary – Malewskiej „Bochan chleba” oraz Alicji Bykowskiej – Salczyńskiej „Jeziora wewnętrzne”. Jej interpretacja wiersza „Bochan chleba” spodobała się jury i przyznano Oli nagrodę specjalną Senator Rzeczypospolitej Polskiej, pani Małgorzaty Kopiczko, za najciekawszą interpretację wiersza poety mazurskiego z XIX wieku do pierwszej połowy XX.

Wiersz Marii Zientary – Malewskiej, napisany w gwarze warmińskiej, został wybrany i przygotowany przez  Olę pod okiem opiekuna – Agnieszki Strzały.

Opublikowano: 09 kwietnia 2019 10:21