Uczniowie Zespołu Szkół nr 5 w Ełku w Irlandii

 (link otworzy duże zdjęcie)

Uczniowie Zespołu Szkół nr 5 w Ełku w ramach projektu „Youth vote for Europe” (Młodzież głosuje na Europę) wyjechała do Irlandii, aby wspólnie z Irlandczykami, Niemcami i Włochami realizować działania projektowe.

Już pierwszego dnia młodzież wcieliła się w rolę nauczycieli i wykorzystując metodę „Uczeń uczy ucznia” dzieliła się wiedzą na temat krajów Unii Europejskiej oraz szkół w Europie. Pracując w grupach międzynarodowych uczniowie i nauczyciele przeanalizowali wyniki dwóch ankiet, stworzonych wcześniej przez grupę partnerską w Niemczech. Jedna z ankiet podejmowała tematykę oczekiwań młodzieży wobec Unii Europejskiej, druga skierowana była do polityków, zajmujących się UE. Wyniki ankiet prezentowane były w formie plakatów.

Uczniowie Luttrestown Community College, pełniący obowiązki gospodarza wymiany, zapoznali gości z formami wsparcia Irlandii przez Unię Europejską, m.in. w dziedzinie edukacji, środowiska, handlu, transportu, biznesu.

Młodzież podczas pracy nad projektem stworzyła również reklamy, aby zmotywować swoich rówieśników do wzięcia udziału w wyborach młodzieżowych do Parlamentu Europejskiego.

Gospodarze przygotowali bardzo ciekawy program i podczas tygodniowego spotkania nie zabrakło też dobrej zabawy. Uczestnicy zwiedzili Dublin, malownicze Glendalough, w Filharmonii wysłuchali koncertu uczniów z dublińskich szkół, podczas spotkania z rodzinami goszczącymi podziwiali talenty muzyczne uczniów LCC.

We wrześniu 2019 r.  Zespół Szkół nr 5 w Ełku powita partnerów z Irlandii, Niemiec i Włoch w swoich progach.

Opublikowano: 15 kwietnia 2019 09:16

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 501

Starostwo Powiatowe w Ełku

Realizacja: IDcom-jst.pl