Coraz lepszy stan powiatowych dróg

Kolejna droga w powiecie ełckim już niebawem doczeka się remontu.

W poniedziałek, 20 maja br., w Ełku, starosta ełcki Marek Chojnowski wraz z wojewodą warmińsko-mazurskim Arturem Chojeckim podpisali umowę na dofinansowanie inwestycji pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1857 N dr. woj. nr 655 - Orłowo - Wronki - Połom - Straduny (dr. kraj. nr 65) przez m. Sajzy”.

Inwestycja w ramach umowy z wojewodą warmińsko-mazurskim zostanie sfinansowana w wysokości do 50% ze środków w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, pozostałe 50% stanowić będzie wkład własny z budżetu powiatu ełckiego w wysokości prawie 1,4 mln złotych oraz partnera Gminy Ełk w kwocie ponad 530 tysięcy złotych.

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano poszerzenie jezdni i wykonanie nowej nawierzchni o szerokości 5,5 m na długości ponad 2 km. Ponadto wykonane zostaną m.in. żwirowe pobocza, zatoki autobusowe, zamontowane zostaną bariery ochronne, wymienione będzie oznakowanie pionowe. Dodatkowo nowe przejścia dla pieszych powstałe na tym odcinku zostaną doświetlone specjalistycznymi latarniami, a także na odcinku 1,7 km zamontowane będzie oświetlenie uliczne.

Całkowita wartość planowanego zadania do realizacji wynosi około 3 800 000 zł, natomiast zakończenie przebudowy planowane jest na wrzesień br.

Opublikowano: 22 maja 2019 14:54