Irlandzkie praktyki

 (link otworzy duże zdjęcie)

Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku realizuje projektu „EUROPEJSKIE UMIEJĘTNOŚCI ZAWODOWE” finansowany ze środków programu Erasmus+.

W jego ramach grupa 20 uczniów wyjechała do Irlandii w celu odbycia miesięcznych praktyk zawodowych, które odbywały się u lokalnych przedsiębiorców w miejscowości Tralee, położonej w południowo – zachodniej części zielonej wyspy.

Młodzież wykonywała zadania zgodne z ich kierunkiem kształcenia (technik elektryk, technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych). Praktykanci pod troskliwym okiem swoich irlandzkich tutorów wykonywali skomplikowane i złożone zadania związane z montażem, łączeniem elementów, wyszukiwaniem usterek, programowaniem i sterowaniem urządzeń. Mieli również możliwość programowania i obsługi specjalistycznego sprzętu takiego jak: obrabiarki sterowanej numerycznie, ramienia robota, spawarki laserowej itp.

Podczas pobytu w Irlandii młodzież po pracy i w czasie weekendów aktywnie spędzała czas na pieszych i rowerowych wycieczkach poznając najciekawsze zakątki urokliwego miasteczka.

 

Opublikowano: 07 czerwca 2019 12:03

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 322

Starostwo Powiatowe w Ełku

Realizacja: IDcom.pl