X Wyścigi Smoczych Łodzi za nami

 (link otworzy duże zdjęcie)

Straż Pożarna w Ełku, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Ełku, a także Imperium Siły, w kategorii męskiej oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Ełku z gwiazdami, Sztorm oraz Catering Dietetyczny Rekin Ełk wśród drużyn mieszanych tak prezentowało się podium X Wyścigów Smoczych Łodzi na Jeziorze Ełckim.

W ubiegłą sobotę, 15 czerwca, już po raz dziesiąty na Jezioro Ełckie wypłynęły smocze łodzie. W zabawie wzięło udział 15  drużyn, w tym 5 w kategorii męskiej.

W kategorii męskiej rywalizacja podzielona była na dwa biegi eliminacyjne oraz jeden bieg finałowy, w którym ekipa Straży Pożarnej w Ełku zwyciężyła z drużyną Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Ełku oraz Imperium Siły i Portą.

Uczestników kategorii mieszanej w losowaniu przed wyścigami podzielono na 3 biegi eliminacyjne. Do finału przeszli zwycięzcy poszczególnych biegów. I tak Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Ełku z gwiazdami w pokonanym polu pozostawiła ekipy Sztormu oraz Cateringu Dietetycznego Rekin Ełk.  

Oprócz widowiskowych wyścigów na wodzie, organizatorzy przygotowali także atrakcje na lądzie. Można było skosztować pysznych dań z grilla oraz grochówki. Ponadto uczestnicy wyścigów wraz z rodzinami i znajomymi mogli skorzystać bezpłatnie z parku linowego.

Imprezę na Jeziorze Ełckim po raz dziesiąty zorganizowało Starostwo Powiatowe w Ełku. Partnerami imprezy byli Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Ełku oraz Urząd Miasta Ełku.

Ponadto w tym roku starosta ełcki Marek Chojnowski uhonorował specjalną statuetką drużynę Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Ełku za długoletni udział w Wyścigach Smoczych Łodzi.

Drużynom i kibicom dziękujemy za udział. Do zobaczenia za rok.

Wyniki X Wyścigów Smoczych Łodzi na Jeziorze Ełckim:

Kategoria męska

  1. Straż Pożarna w Ełku
  2. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Ełku
  3. Imperium Siły

Kategoria mieszana

  1. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Ełku z gwiazdami
  2. Sztorm
  3. Catering Dietetyczny Rekin Ełk

 

Opublikowano: 17 czerwca 2019 09:37

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 309

Starostwo Powiatowe w Ełku

Realizacja: IDcom-jst.pl