Ogólnopolska akcja edukacyjna ,,Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”

 (link otworzy duże zdjęcie)

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby starsze na spotkanie z policjantami i ekspertami ruchu drogowego, które odbędzie w czwartek, 25 lipca o godz. 9.00 w świetlicy I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Ełku, ul. Piłsudskiego 3.

Celem akcji jest uświadomienie kierowców, rowerzystów i pieszych 60+, jak prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne oraz jak sprawność psychofizyczna (która z wiekiem jest coraz słabsza), ma wpływ na zdolność kierowania autem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszy. 

Policjanci i eksperci ruchu drogowego poruszą zagadnienia związane z bezpieczeństwem oraz podpowiedzą na co zwracać szczególną uwagę, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu.

Uczestnicy akcji, którzy przyjdą na rowerach będą mogli zostawić je w serwisie rowerowym, gdzie wykonany zostanie podstawowy, bezpłatny przegląd techniczny roweru oraz jego doposażenie w elementy wyposażenia obowiązkowego, związane z bezpieczeństwem.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

 

Opublikowano: 02 lipca 2019 09:33

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 168

Starostwo Powiatowe w Ełku

Realizacja: IDcom-jst.pl