Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

 (link otworzy duże zdjęcie)

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Mistrzostwa Polski juniorów 17 i 18 lat) w pływaniu odbyła się w dniach 18-21 lipca 2019 r. w Drzonkowie.

Do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zgłoszonych zostało 361 zawodników z 87 klubów. Ełk reprezentowany był przez zawodnika z sekcji pływackiej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Ełk Wiktora Grzegorczyka, który wystartował na 800 m stylem dowolnym i tym samym został Wicemistrzem Polski. W drugim dniu zawodów pływak z Ełku wywalczył awans do finału B na 200 m stylem dowolnym i w finale zwyciężył z czasem 1:55:19 zajmując 9 miejsce w kraju. Zawodnik UKS MOS EŁK awansował również do finału A na dystansie 400 m stylem dowolnym. Sesja finałowa potwierdziła bardzo dobra dyspozycję ełckiego zawodnika. Wiktor Grzegorczyk zdobył brązowy medal.

W ostatnim dniu Mistrzostw Polski odbył się wyścig na najdłuższym dystansie – 1500 m stylem dowolnym. W ostatniej najmocniejszej serii zostali rozstawieni zawodnicy z najlepszymi czasami a wśród nich ełcki pływak Wiktor Grzegorczyk. Wiktor popisał się rewelacyjnym wynikiem 15:48:65 i zdobył tytuł Mistrza Polski.

Informujemy również, iż na torze regatowym w Kruszwicy podczas Mistrzostw Polski juniorów wioślarka z MOS EŁK Adrianna Krystochowicz wywalczyła srebrny medal w konkurencji jedynki wagi lekkiej.

Serdecznie gratulujemy.

Opublikowano: 30 lipca 2019 09:31

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 156

Starostwo Powiatowe w Ełku

Realizacja: IDcom-jst.pl