Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie

 (link otworzy duże zdjęcie)

W ubiegły czwartek odbyło się spotkanie z seniorami w Ełku, w ramach organizowanej przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego akcji „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie”.

Celem tegorocznej akcji jest uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych, jak zgodnie z zasadami prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne oraz jak sprawność psychofizyczna (która z wiekiem jest coraz słabsza), ma wpływ na zdolność kierowania samochodem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszy.

Lokalni policjanci ruchu drogowego poruszyli zagadnienia związane z bezpieczeństwem w powiecie ełckim oraz podpowiedzieli na co zwracać szczególną uwagę, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu.

Uczestnicy akcji, którzy przyjechali na rowerach mogli zostawić je w serwisie rowerowym, gdzie wykonany został bezpłatny, podstawowy przegląd techniczny roweru oraz jego doposażenie w elementy wyposażenia obowiązkowego, związane z bezpieczeństwem.

Opublikowano: 30 lipca 2019 10:00

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 143

Starostwo Powiatowe w Ełku

Realizacja: IDcom-jst.pl