Miejsce spotkań w Starych Juchach otwarte dla dzieci

W miniony weekend odbyło się oficjalne otwarcie placu zabaw zrealizowanego w ramach corocznego konkursu dla organizacji pozarządowych przeprowadzanego przez Zarząd Powiatu Ełckiego pod nazwą „Miejsca spotkań w każdej gminie”.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Robert Dawidowski – Członek Zarządu Powiatu Ełckiego, Ewa Jurkowska – Kawałko – Wójt Gminy Stare Juchy oraz przedstawiciele OSP w Gorłówku: Wiesław Zieliński, Paweł Anulewicz oraz Radny Gminy Stare Juchy – Zbigniew Imierski.

Budowa placu była możliwa dzięki dofinansowaniu w wysokości 15 tysięcy złotych z budżetu powiatu ełckiego oraz środków Gminy Stare Juchy w kwocie 5 tysięcy złotych.

W ramach inwestycji wykonano kolorowy plac zabaw, w którego skład wchodzą trzy wieże zadaszone, mostek ruchomy, stała przeplotnia linowa, dwie zjeżdżalnie – ślizg z tworzywa, rura strażacka, drabinka wejściowa, karuzela platformowa, sprężynowiec motorek, sprężynowiec piesek, sprężynowiec samochód osobowy i piaskownica. Plac zabaw znajduje się w Starych Juchach przy ulicy Leśnej. Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci do korzystania z nowych atrakcji.

Zdjęcia: Urząd Gminy Stare Juchy

Opublikowano: 30 lipca 2019 12:02