Otwarto kolejne miejsce spotkań w Prostkach

 (link otworzy duże zdjęcie)

W ubiegłym tygodniu odbyło się oficjalne otwarcie zmodernizowanego parku przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Prostkach. Wszystko to za sprawą konkursu ,,Miejsca spotkań w każdej gminie powiatu ełckiego”.  

W ramach projektu odnowiono pomnik poświęcony Adamowi Mickiewiczowi, który pierwotnie upamiętniał poległych w I Wojnie Światowej.  Dokładne informacje na ten temat zostały zamieszczone na jednej z tablic, które znajdują się przy wejściu do parku. Druga tablica informuje o miejscach, które warto obejrzeć  w Gminie Prostki. Ponadto w ramach projektu wykonano w parku ławki wraz ze stołami, przy których mieszkańcy oraz turyści mogą wypoczywać.

W uroczystości otwarcia oprócz Wicestarosty Roberta Dawidowskiego udział brali m.in. Andrzej Wiszowaty, Przewodniczący Rady Powiatu Ełckiego, Wójt Gminy Prostki Rafał Wilczewski oraz Ewa Ratkiewicz, Dyrektor GOK-u w Prostkach.  

Inwestycję udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu w wysokości 15 tysięcy złotych z budżetu powiatu ełckiego oraz środkom własnym Gminy Prostki.

 

Opublikowano: 02 września 2019 08:51

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1396

Starostwo Powiatowe w Ełku

Realizacja: IDcom.pl