Wizyta gości z Irlandii

 (link otworzy duże zdjęcie)

Dziś w Starostwie Powiatowym w Ełku gościliśmy Pana Paula Quinna, dyrektora generalnego Your International Training oraz Panią Simonę Morkovską, dyrektor zarządzającą Your International Training oddział w Tralee.

Wizyta miała związek z konferencją podsumowującą projekt „Europejskie Umiejętności Zawodowe” realizowany w ramach programu ERASMUS+, przez Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku.

Przypomnijmy, że w ramach projektu grupa 20 uczniów popularnego ,,mechaniaka” wyjechała do Irlandii w celu odbycia miesięcznych praktyk zawodowych, które odbywały się u lokalnych przedsiębiorców w miejscowości Tralee, położonej w południowo – zachodniej części zielonej wyspy.

Młodzież wykonywała zadania zgodne z ich kierunkiem kształcenia (technik elektryk, technik mechatronik, technik pojazdów samochodowych). Praktykanci pod troskliwym okiem swoich irlandzkich tutorów wykonywali skomplikowane i złożone zadania związane z montażem, łączeniem elementów, wyszukiwaniem usterek, programowaniem i sterowaniem urządzeń. Mieli również możliwość programowania i obsługi specjalistycznego sprzętu takiego jak: obrabiarki sterowanej numerycznie, ramienia robota, spawarki laserowej itp.

Goście wraz z dyrektorem Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku Andrzejem Gerusem przybyli do nas na zaproszenie Roberta Dawidowskiego, wicestarosty ełckiego oraz Bożenny Puławskiej, etatowego członka Zarządu Powiatu Ełckiego.

 

 

Opublikowano: 25 września 2019 15:00

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 1381

Starostwo Powiatowe w Ełku

Realizacja: IDcom.pl