Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wczoraj 14 października odbyły się powiatowe oraz wojewódzkie obchody tego święta.

Podczas powiatowych obchodów, które odbyły się w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku, starosta ełcki Marek Chojnowski spotkał się z dyrektorami, nauczycielami oraz pracownikami szkół ponadpodstawowych zatrudnionymi w powiatowych jednostkach oświatowych. Podziękował wszystkim pedagogom za zaangażowanie i codzienną sumienną pracę. Przyznał również nagrody dyrektorom oraz nauczycielom za szczególne osiągnięcia i zasługi na rzecz podnoszenia jakości w powiatowych placówkach oświatowych. Spotkanie umiliła część artystyczna przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Ełku.

Część wojewódzka obchodów Dnia Edukacji Narodowej odbyła się w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Ełku. W spotkaniu uczestniczyły m.in. władze samorządowe, przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie, Kuratorium Oświaty w Olsztynie i w Ełku oraz dyrektorzy i nauczyciele. W trakcie tych uroczystości dyrektorom i nauczycielom wręczone zostały odznaczenia, medale i nagrody.

Opublikowano: 15 października 2019 10:00