Nowe kwalifikacje uczniów Mechaniaka

Grupa uczniów Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Ełku przystąpiła do projektu finansowanego ze środków unijnych „Postaw na siebie – doskonal swoje kwalifikacje”. W ramach projektu  uczniowie przeszli tygodniowe szkolenie uprawniające do obsługi dronów.

Teoretyczna część szkolenia dotyczyła treści związanych z prawem lotniczym, możliwościami i ograniczeniami człowieka jako pilota, nawigacji w lotach bezzałogowych, bezpieczeństwa lotów oraz różnego rodzaju procedur awaryjnych. W części praktycznej kursu uczniowie wykonywali czynności lotnicze czyli bezpośrednią obsługę drona.

Po zdaniu egzaminu państwowego młodzież uzyska świadectwo kwalifikacji operatora drona UAVO (operator bezzałogowego statku powietrznego).

Opublikowano: 31 października 2019 07:39