Kolejna ścieżka rowerowa w powiecie ełckim

Wczoraj starosta ełcki Marek Chojnowski wraz z wójtem Gminy Ełk Tomaszem Osewskim oraz Andrzejem Wyłuckim, nadleśniczym Nadleśnictwa Ełk oddali oficjalnie do użytku ścieżkę rowerową biegnąca od ścieżki wokół Jeziora Ełckiego do drogi gminnej w miejscowości Chruściele na Górę Bunelkę.

Wszystko za sprawą realizacji projektu pn. Połączenie dróg rowerowych i wodnych na obszarach dziedzictwa naturalnego, który realizowany jest przez Powiat Ełcki wraz z Państwowym Gospodarstwem Leśnym Lasy Państwowe Nadleśnictwo Ełk oraz Miastem Birsztonas na Litwie.

W ramach przedsięwzięcia oprócz wybudowania szlaku turystycznego pełniącego funkcję ścieżki rowerowej dwukierunkowej z dopuszczeniem ruchy pieszego na odcinku prawie 2,3 kilometra odbył się już wspólny rajd rowerowy i wieczór integracyjny w Ełku. Ponadto planowana jest również wizyta studyjna w Birsztonas, a także w ramach promocji dziedzictwa naturalnego opracowana zostanie elektroniczna wersja e –mapy/przewodnika po partnerskich trasach rowerowych w regionie Ełku i Birsztonas wraz z promocją w Internecie przez 6 miesięcy. Będzie również zorganizowany konkurs fotograficzny wraz z finałową wystawą prac.

W uroczystości otwarcia uczestniczyli także Jan Wielgat, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Ełku oraz kolarze z MTB Ełk Prostki.

Cel projektu - rozwój regionów transgranicznych poprzez efektywne i bardziej zrównoważone wykorzystanie dziedzictwa naturalnego, tworzenie ekologicznych tras, rozwiązań komunikacyjnych i połączeń między nimi.

Początek projektu 1.04.2019 r., koniec 31.03.2021 r.

Wartość projektu ogółem 916 022,98  euro, dofinansowanie UE 778 619,52  euro

Projekt realizowany przez:  Powiat Ełcki, Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Ełk – reprezentujące Skarb Państwa i Administrację Bištonas.

Opublikowano: 28 listopada 2019 08:20

Realizacja: IDcom.pl