Szkoła Społeczna w Lidzie z nowym wyposażeniem

Zarząd Powiatu Ełckiego wsparł finansowo wyposażenie pracowni języka polskiego w białoruskiej szkole.

Przy Domu Polskim w Lidzie na Białorusi działa Szkoła Społeczna Języka Polskiego im. L. Narbutta. Corocznie naukę języka polskiego pobiera tam ponad dwustu uczniów. Właśnie dlatego Zarząd Powiatu Ełckiego podjął decyzję o wsparciu finansowym, które zostało przeznaczone na wyposażenie pracowni języka polskiego w tej szkole. Pieniądze na ten cel pochodziły z prywatnych zbiórek zarządu powiatu oraz pracowników Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Ełku.

Przypomnijmy, że Powiat Ełcki już kilka lat temu nawiązał współpracę z samorządem miasta Lida na Białorusi, w której ok. 40 proc. mieszkańców stanowią Polacy.

Opublikowano: 05 grudnia 2019 14:33

Realizacja: IDcom.pl