Dzieciom w Amazonii

Kolędnicy Misyjni odwiedzili władze powiatu ełckiego.

Dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego (PDMD) w okresie Bożego Narodzenia „wcielają się w role misjonarzy w trudzie wędrówki «od domu do domu»”. Każdego roku dzieci z PDMD podejmują trud kolędowania dla swoich rówieśników z innej części świata. Tegoroczne przedsięwzięcie dedykowane jest małym mieszkańcom Amazonii. Trudne warunki życia w amazońskiej dżungli czyni je bezbronnymi wobec licznych problemów. Szczególną uwagę zwraca się na problem wykorzystywania dzieci do pracy często niebezpiecznej i szkodliwej dla ich zdrowia.

Tegoroczny plakat i pamiątka kolędowania nawiązują do Amazonii – płuc Ziemi, zwracając uwagę na więzi łączące człowieka z przyrodą, którą należy szanować i odpowiedzialnie z niej korzystać, a także na wzajemne zależności pomiędzy mieszkańcami różnych części świata. Wspierając nawzajem siebie i naszą planetę, wszyscy zyskujemy. Walcząc ze sobą i niszcząc przyrodę z powodu egoistycznych interesów i zachłanności, wszyscy tracimy.

Podczas wizyty w Starostwie Powiatowym w Ełku mali kolędnicy przedstawili scenki z życia dzieci w Amazonii oraz zaśpiewali kilka kolęd i pastorałek. Po przepięknym występie, władze powiatu ełckiego złożyły gościom życzenia noworoczne oraz podarowały gadżety promocyjne.

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci powstało w 1843 roku w Paryżu jako Stowarzyszenie Świętego Dziecięctwa Pana Jezusa. Dewizą Dzieła są słowa: DZIECI POMAGAJĄ DZIECIOM. W ich myśl mali chrześcijanie spieszą z pomocą – na miarę swoich możliwości – potrzebującym rówieśnikom w krajach misyjnych. Wspierają ich codziennymi modlitwami, a także ofiarami materialnymi. Najbardziej znane inicjatywy PDMD w naszym kraju to „Dzieci komunijne dzieciom misji” oraz właśnie „Kolędnicy Misyjni”.

Kolędnikom dziękujemy za pamięć i świąteczny koncert.

Opublikowano: 30 grudnia 2019 13:50

Realizacja: IDcom.pl