Europejskie staże uczniów „Mechaniaka”

W Hiszpanii trwają właśnie zagraniczne staże zawodowe uczniów ełckiego Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych realizowane w ramach projektu „Europejskie staże” i dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Staże odbywają się w firmach o długoletnim doświadczeniu, będących liderami w swojej  branży oraz zatrudniających wysoce wykwalifikowanych ekspertów. Uczestniczą w nich uczniowie technikum kształcący się w zawodzie technik mechatronik, technik elektryk, technik pojazdów samochodowych oraz uczniowie branżowej szkoły I stopnia w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych.

Każdy dzień stażu jest wypełniony doskonaleniem własnych umiejętności zawodowych. Uczniowie podczas swojej pracy wykonują zadania zgodne z ich kierunkiem kształcenia. Hiszpańscy przedsiębiorcy dają młodzieży możliwość wykazania się zdobytymi w szkole umiejętnościami zawodowymi, powierzając im odpowiedzialne zadania.

Opublikowano: 31 stycznia 2020 09:04

Realizacja: IDcom.pl