Młodzi dla Szymona

 (link otworzy duże zdjęcie)

Wolontariusze z Zespołu Szkół nr 5 w Ełku we współpracy z Ełckim Stowarzyszeniem Kulturalnym oraz Caritasem zorganizowali akcję charytatywną na rzecz Szymonka Kalinowskiego.

Chłopiec ze względu na wrodzoną wadę serca przeszedł już kilka operacji. Ponieważ w czasie jednej z nich doszło do zatrzymania akcji serca, obecnie Szymon cierpi dodatkowo z powodu padaczki oraz niedowładu spastycznego czterokończynowego. Koszty operacji, rehabilitacji i środków medycznych są bardzo wysokie. Szkolny wolontariat postanowił więc wesprzeć Szymonka i jego mamę.

Na ulicach Ełku oraz w różnych instytucjach sześć grup wolontariuszy prowadziło zbiórkę do puszek. Poza tym, dzięki uprzejmości Parafii Ewangelicko-Metodystycznej Miłości Bożej w Ełku przy ul. Słowackiego, w piątek, 7 lutego, odbył się koncert, który otworzyły szkolne wokalistki Katarzyna Ferenc i Kamila Sawicka. Następnie przeprowadzono licytację przedmiotów ofiarowanych przez sponsorów przeplataną artystycznymi występami. Przed publicznością zaprezentowały się grupy teatralna i taneczna z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ełku, uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku pod opieką Wojciecha Popielarza, gitarzysta Adam Pietkiewicz oraz pianista jazzowy Emil Mankiewicz.

Dzięki hojności ełczan wolontariusze zebrali 3 200 złotych, które wspomogą Szymonka w walce z chorobą.

Opublikowano: 13 lutego 2020 10:14

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 276

Starostwo Powiatowe w Ełku

Realizacja: IDcom.pl