Zespół Szkół nr 6 wśród najlepszych

 (link otworzy duże zdjęcie)

Statuetkę Najaktywniejszej szkoły w programie Dzień Przedsiębiorczości odebrał Zespół Szkół nr 6 im. Macieja Rataja w Ełku. Oprócz szkół wyróżniono także najbardziej aktywne firmy oraz uczniów, którzy stworzyli najlepsze prace konkursowe. 

Organizując Dzień Przedsiębiorczości szkoła stwarza swoim uczniom warunki do podejmowania trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej, zweryfikowania wyobrażeń o danym zawodzie oraz stanowisku pracy, zrozumienia związku między wykształceniem i karierą zawodową, bezpośredniego poznania wymagań stawianych pracownikom na różnych stanowiskach oraz większego zainteresowania się nauką i samokształceniem.

Uroczysta gala podsumowująca XVI Dzień Przedsiębiorczości, organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, odbyła się w Ministerstwie Rozwoju w Warszawie. Zespół Szkół nr 6 w Ełku znalazł się w gronie dwudziestu czterech szkół w Polsce uhonorowanych statuetkami za największą aktywność w zakresie przedsiębiorczości. W ubiegłorocznej edycji udział wzięło ponad trzydzieści sześć tysięcy uczniów, prawie trzynaście tysięcy firm i instytucji oraz siedemset szkół.

W gali uczestniczyli: dyrektor szkoły Sylwester Chyliński, koordynator Iwona Siemieniewicz i Katarzyna Grzymkowska, oraz troje uczniów: Ewa Żelaźniak, Rafał Bojarski i Miłosz Wojciechowski.

Serdecznie gratulujemy.

 

Opublikowano: 09 marca 2020 13:05

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 260

Starostwo Powiatowe w Ełku

Realizacja: IDcom.pl