Życzenia dla Maturzystów

Wiedzę możemy zdobywać od innych,

ale mądrości musimy nauczyć się sami.

(Adam Mickiewicz)

Drodzy Absolwenci, Maturzyści,

W imieniu własnym oraz władz samorządowych Powiatu Ełckiego, składam serdeczne gratulacje z okazji zakończenia kolejnego etapu nauki jakim jest ukończenie szkoły ponadpodstawowej.

Przed Wami bardzo ważny egzamin – matura. Jest to przełomowy czas, który niesie ze sobą wiele zmian. Już niebawem opuścicie szkolne mury i rozpoczniecie fascynującą podróż w dorosłe życie, pełną wyzwań i niełatwych wyborów, ale też nowych doświadczeń i radości. Życzę więc jak najlepszych wyników, które otworzą drzwi do wymarzonych uczelni lub upragnionej pracy. Życzę wiary we własne siły - ,,Bo zwyciężać mogą Ci co wierzą, że mogą”.  Wyrażam nadzieję, że na dalszej drodze życia będziecie odnosić same sukcesy, a świat w który wkraczacie okaże się dla Was życzliwy.

Pamiętajcie również, że Nasza ,,Mała Ojczyzna” pozostaje otwarta na Wasze pomysły i przyszły wkład wniesiony w jej rozwój.

Dyrektorom, Nauczycielom i pracownikom szkoły – dziękuję za trud oraz zaangażowanie w pracę edukacyjną i wychowawczą z młodzieżą. Życzę wielu sukcesów, które będą powodem do satysfakcji i spełnienia zawodowego.

Rodzicom zaś życzę wytrwałości w mobilizowaniu i wspieraniu swoich dzieci, oraz czerpania samych radości z faktu bycia rodzicami.

Dlatego też życzę Wam odwagi w podejmowaniu mądrych decyzji oraz konsekwencji w urzeczywistnianiu ambitnych planów życiowych. Chciałabym, abyście dostali się na wymarzone studia, a następnie podjęli pracę, która da Wam dużo satysfakcji.

Jestem pewien, że wiedza zdobyta podczas tych wszystkich lat nauki, pozwoli Wam zakończyć egzaminy maturalne z sukcesem.

Zatem powodzenia!

Marek Chojnowski