O ełckiej oświacie z Ministrem Edukacji Narodowej

Szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski spotkał się w Zespole Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku z samorządowcami oraz przedstawicielami ełckich placówek oświatowo-wychowawczych.

Podczas wizyty poruszono sprawy finansowania szkół, w tym m.in. zbyt małych środków w ramach subwencji oświatowej, która nie pokrywa nawet wydatków na wynagrodzenia nauczycieli. Rozmawiano również o problemach zdalnego nauczania i wnioskach płynących od rodziców i szkół dotyczących nauki przez Internet. Istotnym tematem spotkania były także wyzwania czekające oświatę w nowym roku szkolnym. Minister zapewniał, że rząd zrobi wszystko, by uczniowie i nauczyciele mogli wrócić do szkół od 1 września.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Senator RP Małgorzata Kopiczko, Poseł na Sejm RP Wojciech Kossakowski,  Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, Warmińsko-Mazurski Wicekurator Oświaty Wojciech Cybulski, Starosta Ełcki Marek Chojnowski, Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.

Opublikowano: 23 czerwca 2020 13:02

Realizacja: IDcom.pl