Rejestracja sprzętu pływającego

Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska informuje, że od dnia 01 sierpnia 2020 r. wejdą w życie nowe przepisy dotyczące rejestracji jachtów i innych jednostek pływających do długości do 24 .

Obowiązkowi rejestracji podlega:

1)  jacht oraz jednostka pływająca używana do amatorskiego połowu ryb, o długości większej niż 7,5 m lub napędzie mechanicznym o mocy większej niż 15 kW;

2) jednostka pływająca używana do połowów rybackich,

3) jednostka pływająca uprawiająca żeglugę poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej- o ile nie posiada innej niż polska przynależności.

Obowiązkowi rejestracji, o którym mowa w ust. 1, nie podlega:

1) jednostka pływająca przeznaczona wyłącznie do regat i zawodów sportowych, posiadająca klasę regatową i ważny certyfikat wydany przez polski związek sportowy albo podmiot właściwy dla państwa bandery jachtu oraz regatowa łódź wiosłowa;

2) jednostka pływająca napędzana wyłącznie siłą ludzkich mięśni;

3) deska surfingowa, deska z żaglem lub inna podobna jednostka pływająca.

Jednostka pływająca o długości do 24 m, która nie podlega obowiązkowi rejestracji, może być zarejestrowana na wniosek właściciela.

Wnioski będzie można złożyć w tradycyjnej papierowej formie oraz drogą elektroniczną za pośrednictwem e-PUAP.

Opublikowano: 24 lipca 2020 13:51

Realizacja: IDcom.pl