Nowa inwestycja w powiecie

Rozpoczęła się realizacja projektu pod nazwą „Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego”. W poniedziałek, 14 września 2020 r., podpisana została umowa z wykonawcą inwestycji oraz inspektorem nadzoru.

Inwestycja obejmuje przebudowę i rozbudowę hali warsztatowej Centrum Kształcenia Zawodowego położonej przy ulicy Matejki w Ełku. Projekt ma na celu poprawę oferty kształcenia zawodowego poprzez modernizację bazy dydaktycznej. Zwiększy się przez to atrakcyjność placówki, jednocześnie zapewniając wykwalifikowanych pracowników w poszukiwanych zawodach na terenie powiatu ełckiego oraz w województwie warmińsko-mazurskim. Placówka CKZ zyska nowoczesną infrastrukturę, co umożliwi praktyczne przygotowanie do pracy na lokalnym rynku, zarówno uczniów jak i słuchaczy CKZ.

Termin zakończenia inwestycji planowany jest na 30 września 2021 roku, a jej całkowity koszt wynosi 6 328 249,00 złotych. Inwestycja dofinansowana jest ze środków Unii Europejskiej (78% wydatków kwalifikowanych).

Opublikowano: 17 września 2020 11:42

Realizacja: IDcom.pl