Dyktando na 11 listopada

 (link otworzy duże zdjęcie)

Z okazji jutrzejszego święta zapraszamy do wzięcia udziału w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości, które odbędzie się za pośrednictwem Internetu.

 

Ideą akcji jest wykazanie się znajomością języka polskiego oraz zbiórka środków na cel charytatywny lub społeczny. Im większa liczba osób przyłączy się do akcji, czyli rozwiąże dyktando jutro, 11 listopada 2020 r., tym większa pomoc trafi w ręce potrzebujących. Maksymalnie przekazane może zostać wsparcie w kwocie 10 tysięcy złotych.

 

Wzięcie udziału w I Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości jest bezpłatne, a zapisanie się i rozwiązanie dyktanda to jedna złotówka przeznaczona przez portal dyktanda.pl na wybrany cel.

 

Każdy może zgłosić istotny dla niego cel społeczny lub charytatywny. Przykładowo może to być pomoc dla chorej osoby, albo zakup komputerów do zdalnej nauki dla dzieci z ubogich rodzin. O tym, kto otrzyma zebrane fundusze, zadecydują uczestnicy dyktanda poprzez głosowanie. Każdy, kto je rozwiąże 11 listopada br., będzie dysponował 1 głosem. Osoby, które osiągną w dyktandzie najlepsze wyniki, będą dysponowały zwielokrotnioną siłą głosu - dzięki temu będą miały większy wpływ na wynik głosowania.

 

Do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Dyktandzie na Święto Niepodległości zapraszamy nie tylko osoby dorosłe, ale także uczniów szkół podstawowych i średnich. Za przygotowanie tekstu dyktand, dostosowanych do danej grupy wiekowej, odpowiadają wybitni językoznawcy, m.in. prof. dr hab. Tadeusz Zgółka, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego oraz prof. dr hab. Mariusz Rutkowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 

Zapisy na dyktando oraz zgłoszenia celu charytatywnego lub społecznego odbywają się na stronie.

Opublikowano: 10 listopada 2020 12:09

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 92

Starostwo Powiatowe w Ełku

Realizacja: IDcom.pl